1. Po raz 110. Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego celebracja od kilku lat wyznaczona jest na ostatnią niedzielę września. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. Nadto w ostatnich dwóch latach wielu uchodźców przybyło z ogarniętej wojną Ukrainy. Pragniemy dziś wyrażać wdzięczność wszystkim, którzy wspierają w różny sposób uchodźców. A my wszyscy starajmy się okazywać życzliwość dla tych, którzy pośród nas poszukują schronienia, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą.
O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie (z wyjątkiem środy) po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 19:30.

3. We wtorek studenci rozpoczynają nowy rok akademicki. Msza św. na rozpoczęcie roku akademickiego w naszym kościele będzie 13 października o godz. 20:00; wcześniej o godz. 19:30 będziemy modlili się w czasie nabożeństwa różańcowego w intencji studentów, nauczycieli akademickich i pracowników Akademii Piotrkowskiej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
· w czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 dziękujemy za dar Eucharystii
i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy;
· w piątek spowiedź od godz. 17:30;
· w sobotę o godz. 18:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, a po niej nabożeństwo różańcowe

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 30 września – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane „Wulgatą”.
We wtorek, 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.
W środę, 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, którzy pragną powiedzieć, że Bóg czuwa nad swoim stworzeniem, troszczy się o nie, posyłając mu nieustannie opiekunów i towarzyszy.
W piątek, 4 października – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie, a radykalizm jego życia znajduje wielu naśladowców po dziś dzień.
W sobotę, 5 października – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego miłosierdzia, której „Dzienniczek” jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

7. Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi rozpoczną się w sobotę 5 października o godz. 12.00 w Parku „Wenecja” im. Juliusza Słowackiego (przy
ul. Pabianickiej), gdzie św. Faustyna, podczas zabawy tanecznej, miała pierwsze objawienie. Zostanie tam wykonany największy, jak planujemy, taniec „belgijka”, do którego zapraszamy w sposób szczególny młodzież. Po tańcu nastąpi „bieg po sens” do łódzkiej katedry, tak jak zrobiła to 100 lat temu Helena Kowalska. Po dotarciu do katedry o godz. 13.00 uwielbimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, odmówimy Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu oraz wysłuchamy konferencji na temat powołania chrześcijańskiego. Następnie o godz. 14.30 wyruszy procesja z relikwiami św. Faustyny ul. Piotrkowską do kościoła pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości, gdzie celebrowana będzie około godz. 15.00 Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.

8. Prowadzone są prace dokumentujące straty jakich doznały parafie Diecezji Łódzkiej w czasie II wojny światowej. Wszystkich, którzy posiadają informacje dotyczące dziejów budynków kościelnych i znajdujących się w nim sprzętów, które zaginęły lub zostały zniszczone w czasie II wojny światowej, prosimy o przekazanie tych informacji, zdjęć lub rysunków Księdzu Proboszczowi lub przesłanie ich do Archiwum Diecezjalnego w Łodzi (90-458 Łódź, ul. ks. I. Skorupki 3, e-mail: archiwum@archidiecezja.lodz.pl, tel. 42 66-48-749).

9. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Królestwo Boże w nauczaniu Jezusa – przypowieści i metaforyczne obrazy. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl

10. Instytut Teologiczny w Łodzi ponawia informację o rekrutacji na studia niestacjonarne: 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry). Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).