1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. O godz. 19:30 nabożeństwo majowe połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
2. W najbliższy poniedziałek, 18 maja, wspominamy 106. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 7:00.
3. W piątek 22 maja będziemy przeżywali Uroczystość Św. Rity z Cascii. Po raz kolejny zgromadzimy się w naszym kościele na wspólnej modlitwie by przyzywać jej wstawiennictwa w sprawach trudnych i beznadziejnych. O godz. 17:30 będzie koronka do św. Rity, w czasie której odczytamy prośby i podziękowania zanoszone do Boga za Jej przyczyną; a o godz. 18:00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia, w czasie której będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia róż. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
W czasie Mszy św. będziemy modlili się w intencji Zmarłego Łukasza Litewki – Posła na Sejm RP, który zginął w wypadku potrącony przez samochód w dniu 23 kwietnia br.
4. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że zbliża się ostatni moment (Niedziela Trójcy Przenajświętszej), aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 23 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną nowennę, w którą włączamy się od zeszłego piątku w czasie nabożeństw majowych.
5. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18:00, w poniedziałek i środę po Mszy Św. o godz. 7:00 a w niedzielę o godz. 19:30. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Zachęcamy również, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
6. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia
Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
7. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 24 maja. Rozpocznie się ona o godz. 11.30 w sali o. Kordeckiego, a centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazuo godz. 14.00.
8. Młodzieżowa grupa uwielbieniowa „Przystań” zaprasza na pierwsze letnie uwielbienie z cyklu „Przystań Summer Tour – Made to Worship”. Zaczynamy 4 czerwca o godz. 18.00 na Placu Kościuszki w Aleksandrowie Łódzkim, naprzeciwko parafii Świętych Archaniołów. Zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych do wspólnego uwielbienia Boga na świeżym powietrzu. Tematem pierwszego „Summer Worship” będzie: „Imię Jezus”. Więcej szczegółów znajduje się na mediach społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży, stronie archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) i stronie www.przystanworship.pl.
9. Między iluzją a miłością – to temat spotkania dla kobiet, które poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki – duszpasterz, psycholog i pisarz, od lat towarzyszący ludziom w odkrywaniu prawdy o miłości, relacjach i wierze. Wydarzenie odbędzie się 27 czerwca obędzie się w Ośrodku Rekolekcyjno-konferencyjnym w Porszewicach. Koszt udziału w spotkaniu 120 zł. Rejestracja i zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgZHlTmLawZcRDgosFWAsRLs_SCKeeVG15bgunrB4WmRyxSA/viewform?usp=header
Istnieje możliwość noclegu w ośrodku, poprzez bezpośrednią kontakt i rezerwację pod tel. 601 222 472.