1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Tego dnia świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 18:00.

3. We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na Eucharystię o godz. 18:00 i nabożeństwo majowe, w czasie, którego przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

4. W czwartek, 28 maja, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej archidiecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 18:00.

5. W piątek 29 maja na godz. 17:30 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w czasie której będziemy modlili się za zmarłych polecanych w wypominkach /po koronce odmówimy Litanię Loretańską do Matki Bożej.  Również w czasie Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 30 maja, natomiast święcenia prezbiteratu w sobotę 13 czerwca 2026 r. Obie uroczystości będą miały miejsce w bazylice archikatedralnej w Łodzi o godz. 9.30.

8. Wspólnota Efez wraz z zespołem Ocaleni Worship zapraszają na ostatnie uwielbienie w sezonie. To będzie wyjątkowy wieczór pełen modlitwy, uwielbienia i doświadczenia Bożej obecności. Wierzymy, że Bóg po raz kolejny będzie dotykał serc i jednoczył nas we wspólnym oddawaniu chwały Jezusowi. Zapraszamy każdego, weź przyjaciół, rodzinę i spotkajmy się już 30 maja w sobotę o godz. 19.00 w auli szkoły salezjańskiej przy ulicy Wodnej 34 w Łodzi.

9. Młodzieżowa grupa uwielbieniowa „Przystań” zaprasza na pierwsze letnie uwielbienie z cyklu „Przystań Summer Tour – Made to Worship”. Zaczynamy 4 czerwca o godz. 18.00 na Placu Kościuszki w Aleksandrowie Łódzkim, naprzeciwko parafii Świętych Archaniołów. Zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych do wspólnego uwielbienia Boga na świeżym powietrzu. Tematem pierwszego „Summer Worship” będzie: „Imię Jezus”. Więcej szczegółów znajduje się na mediach społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży, stronie archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) i stronie www.przystanworship.pl.

10. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają małżeństwa na dwudniowe weekendowe rekolekcje w dniach 12-14 czerwca 2026 r. w domu rekolekcyjnym Ostoja w Spale. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl.

11. W Ośrodku Rekolekcyjno-Konferencyjnym AŁ w Porszewicach odbędą się adresowane do wszystkich, zarówno duchownych jak i świeckich, rekolekcje o Bogu Ojcu w III etapach: I Poznaj Ojca, II Kochaj Ojca i III Czcij Ojca. Etap I odbędzie się w dniach 19-21 czerwca 2026 roku.

12. Między iluzją a miłością – to temat spotkania dla kobiet, które poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki – duszpasterz, psycholog i pisarz, od lat towarzyszący ludziom w odkrywaniu prawdy o miłości, relacjach i wierze. Wydarzenie odbędzie się 27 czerwca obędzie się w Ośrodku Rekolekcyjno-konferencyjnym w Porszewicach. Koszt udziału w spotkaniu 120 zł.