1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 45. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 7:00.
3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. Msza ze święta w naszym kościele o godz. 18:00.
4. Natomiast w sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Eucharystia o godz. 18:00.
5. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18:00, w środy po Mszy Św. o godz. 7:00 a w niedzielę o godz. 19:30. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Zachęcamy również, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
6. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień rozpoczynającego się tygodnia
Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
7. Kard. Konrad Krajewski gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 15 maja 2026 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w Kościele Najświętszego Imienia Jezus(oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60), następnie przejdzie ul. Sienkiewicza do ul. Nawroti zakończy w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
8. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 24 maja. Rozpocznie się ona o godz. 11.30 w sali o. Kordeckiego, a centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 14.00.