1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w niedziele wakacyjny porządek Mszy św.: 9:30, 11:30 i 20:00.
2. Jutro po raz 153 wyruszy na Jasna Górę Piesza Piotrkowska Pielgrzymka. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 7:00 w Farze, a zakończy 17 lipca o godz. 18:00 również w Farze. Osoby, które z różnych względów nie mogą pieszo pielgrzymować na Jasną Górę mogą zapisać się do grupy duchowej (druki w zakrystii).
3. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W ten sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Po Mszy św. o godz.18:00 nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Prośby i podziękowania w intencji, których modlimy się w czasie nowenny można składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym oraz za pomocą formularza na stronie internetowej parafii w zakładce: MATKA BOŻA ŚNIEŻNA – NOWENNA.
5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.