1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana
i wartości nieprzemijające.
Dziś o godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20:00 Msza św. akademicka.
Przypominamy, że w miesiącu sierpniu obowiązuje w niedziele wakacyjny porządek Mszy św.: 9:30, 11:30 i 20:00.
2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca. We wtorek Msza św. będzie tylko o godz. 18:00.
4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17:00 i 18:00. O godz. 18:00 w kolejną rocznice śmierci będziemy modlili się w intencji długoletniego Rektora Kościoła Akademickiego – ks. prał. Tadeusza Pecolta.
5. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Moniki – matki św. Augustyna. Msza św. o godz. 18:00, a po niej Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
6. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.