1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.
Dziś o godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka.
2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na RORATY; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17:30, w środę o 7:00, a w sobotę o 18:00. (roraty dla dzieci w czwartek). Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Będą one trwały do wtorku 20 grudnia. Poprowadzi je o. Tomasz Zamorski OP. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych.
5. W sobotę po Mszy św. roratniej o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Śnieżnej.
6. W przyszłą niedzielę na godz. 17:00 zapraszamy do naszego kościoła na wyjątkowy koncert „Od Adwentu do Bożego Narodzenia – łączymy pokolenia.”
7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas– wigilijnego dzieła pomocy dzieciom, które po Mszach św. możemy nabyć w kruchcie kościoła. Po Mszach św. o 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej „Kawiarni u Panien”. Zapraszamy również na kiermasz świąteczny organizowany przez szkołę SS. Dominikanek. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na działalność naszej szkoły.
8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje przygotowania prezentów dla dzieci z domu dziecka, które tymczasowo mieszkają w budynku klasztornym. Gdyby ktoś chciał sprawić jeszcze radość dzieciom, można do zakrystii przynosić słodycze, które przekażemy do domu dziecka.
9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.