1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn do naszych domów, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność.
2. Dziś Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 9:30, 11:30 i 20:00.
3. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 8 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.
4. Jutro 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania – w liturgii będziemy przeżywali święto pierwszego męczennika, św. Szczepana. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9:30, 11:30 i 20:00.
5. We wtorek 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
6. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta. Msza św. o godz. 7:00.
7. W piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin. Eucharystia tego dnia o godz. 18:00.
8. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie starego roku o godz. 18:00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia – naszym Pracownikom – Paniom Ewelinie, Małgorzacie, Paulinie, Panu Kościelnemu Krzysztofowi, Pani Wiesławie, Panom: Andrzejowi, Amadeuszowi, Siostrom Dominikankom Nadleśnictwu Kolumna za przekazanie choinek, Firmie Pana Andrzeja Kilańczyka z Buczku za dostarczenie choinek, Kwiaciarni „Czarna Owca” za przygotowanie dekoracji do żłóbka. Panu Organiście Krzysztofowi za przygotowanie świątecznej liturgii.
10. Do końca stycznia, w niedziele, nie będzie Mszy św. o godz. 12:30.