1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna). Dziś nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu; zapraszamy na godz. 20:00 na Mszę św. akademicką.
2. W przyszłą niedzielę, 22 stycznia na godz. 18:00 zapraszamy na noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu ZESPOŁU LUDOWEGO PILICZANIE.
3. W niedziele po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej kawiarni na kawę, herbatę, ciasto.
4. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej; intencje na nowennę możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą maila: intencje@upanien.pl.
5. Przypominamy, że do końca stycznia, w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 12:30. W dni powszednie tego tygodnia będzie tylko Msza św. o godz. 18:00 (w środę o 7:00)
6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

7. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę podczas Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan, które w naszej archidiecezji przeżywamy od 7 do 20 stycznia pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17). Ich program znajdziemy w gablocie.
8. „Dziś wychodzicie” (Wj 13, 4) to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia o godz. 19.15 w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy ul. Wolborskiej. Wcześniej, o godz. 17.00 w Teatrze Nowym w Łodzi (ul. Zachodnia 93) odbędzie się dyskusja na temat trudnej pamięci chrześcijan i Żydów wokół książki abp. Grzegorza Rysia Chrześcijanie wobec Żydów, na którą również zapraszamy.
9. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.