1. Przeżywamy dziś 30. niedzielę zwykłą w ciągu roku, o godz. 19:30 nabożeństwo różańcowe, a o 20:00 Msza św. akademicka

2. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to wolny dzień od pracy, tym bardziej mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze będą sprawowane według następującego porządku: 9:30, 11:30 i 20:00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

3. W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte o następujących godzinach: 17:00 i 18:00, po której będziemy modlili się za zmarłych w nabożeństwie wypominkowym. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

4. W tym tygodni przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
·      w piątek możliwość skorzystanie ze spowiedzi w godz. 17:00 – 17:30; po Mszy św. o godz. 18:00 odmówimy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
·      w sobotę o godz. 18:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.

5. W piątek 3 listopada 2023 r. o godz. 19:00 zapraszamy na „Zaduszki Jazzowe u Panien”  – scena Centrum Idei Ku Demokracji przy naszym kościele (wejście od Pl. Kościuszki). Wstęp wolny. Wystąpią Daniel Latorre (organy Hammonda), Piotr Krzemiński (trąbka) i Arek Skolik (perkusja). Zaduszki Jazzowe na trwałe wpisały się w kalendarz kulturalny Piotrkowa Trybunalskiego i kościoła akademickiego. W czasie tego wieczoru chcemy pamiętać o artystach, którzy odeszli w ciągu minionego roku

6. Przy naszym kościele akademickim znajduje się duszpasterstwo akademickie. Serdecznie zapraszamy studentów w czwartki na godz. 19:00 na spotkania w kawiarence przy kościele akademickim (wejście tak jak do kościoła od ul. Rycerskiej) – najbliższe spotkanie będzie 9 listopada.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP3. Transmisja rozpocznie się o 20.35.

2. Jak co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na działalność Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Seminarium nie otrzymuje subwencji z zewnątrz (w tym: żadnych pieniędzy publicznych), dlatego tym bardziej liczymy na zrozumienie i dziękujemy za wszelkie wsparcie.

3. Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na pierwszy Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 4 listopada w godz. 10.00-13.30. Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w pracę „Synodów” parafialnych. W każdym z trzech miejsc spotkania będzie uczestniczył biskup. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i wspólny posiłek.
Dzień skupienia odbędzie się w:
·               Łodzi – Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104,
·               Aleksandrowie Łódzkim – Kościół Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
ul. Wojska Polskiego 3,
·               Piotrkowie Trybunalskim – Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Armii Krajowej 19.