1. Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed Eucharystią (szczególnie zapraszamy we wtorek).

2. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Marek Domeradzki OP. W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św. W poniedziałek 18.12 i wtorek 19.12 zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjna na godz. 18:00 i 20:00. We wtorek będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 17:45 i w czasie Eucharystii o g. 18:00 oraz od 19:30 i w czasie Mszy św. o g. 20:00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni adwentu. W piątek będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi do godz. 20:00.

3. Każdego dnia zapraszamy na roraty – w środę na godz. 7:00, w pozostałe dni na godz. 18:00.

4. W krużganku można nabyć pobłogosławione opłatki, ofiary jakie złożymy przy tej okazji przeznaczymy na wkład finansowy w renowację drzwi wejściowych.

5. Dziś również od godz. 9:30 – 13:30 zapraszamy do naszego kościoła na Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrkowie Trybunalskim; będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez osoby niepełnosprawne.

6. W środę od godz. 10:00 będziemy ubierali w naszym kościele żłóbek i choinki. Zapraszamy chętnych do pomocy przy świątecznym przygotowaniu naszego kościoła.

7. W przyszłą niedzielę do południa zapraszamy na Msze św. IV niedzieli adwentu o godz. 9:30 i 11:30. Po południu będzie to już Wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 22:00. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę: 9:30, 11:30 i 20:00.

8. Zakończyła się renowacja drzwi wejściowych do naszego kościoła, za wszelką pomoc, ofiary serdecznie dziękujemy. Serdeczne podziękowanie kierujemy w stronę firmy ArsMironia, która podjęła się renowacji drzwi.

9. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na ostatnie w tym roku roraty a po nich na nowennę do MB Śnieżnej.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.