1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu.
Dziś o 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. Dziś przypada XXXII Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św. o godz. 9:30 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 18:00 i 20:00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Na godz. 8:00 zapraszamy na Eucharystię dzieci z rodzicami. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a na zakończenie Mszy Świętych będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział CARITAS przez złożenie ofiary do puszek.

4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich na godz. 19:00. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 19:30 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. W piątek po Popielcu odbywa się też specjalna modlitwa w intencji zranionych i wykorzystanych: nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowane zostało w Biurze Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

6. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Młodzież i studentów zapraszamy w czwartek 15 lutego na godz. 18:30 do kawiarenki przy naszym kościele na spotkanie w naszym duszpasterstwie. Wejście prze kruchtę kościoła od ul. Rycerskiej.

8. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego, który rozpocznie się 26 lutego i obejmie 15 spotkań on-line oraz stacjonarny dzień skupienia. Informacje i zapisy na stronie https://domalzenstwa.pl/