1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…Dziś o 19:30 nabożeństwo Gorzkich Żali, a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu, które mają nam pomóc we właściwym przeżyciu tego czasu tego okresu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 19:30; natomiast w piątki na Drogę Krzyżową na godz. 19:00.

3. Rekolekcje wielkopostne tradycyjnie rozpoczną się w naszym kościele w Niedzielę Palmową 24 marca, potrwają do 26 marca; poprowadzi je ks. Kazimierz Sobański.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca:
· w piątek od godz. 18:00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
· w sobotę o godz. 18:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej

5. W czwartek na godz. 18:30 zapraszamy młodzież, studentów na spotkanie do naszego duszpasterstwa akademickiego. Spotkania są w kawiarence, do której wchodzimy przez kruchtę kościoła od ul. Rycerskiej.

6. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

7. Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza uczniów klas 8. do poznania szkoły w formie spaceru z nauczycielem. Najbliższe terminy takich spotkań to 28 lutego oraz 6 i 9 marca. Dla kandydatów do 1. klasy Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej organizujemy warsztaty „Akademii Przedszkolaka”, które odbędą się 23 marca 2024 r. Informacje jak się zapisać na spotkania można znaleźć na stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl w zakładce „Rekrutacja 2024/2025”.

8. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku zaprasza na Drzwi Otwarte 9 marca w godz. 10.00-16.00. W planie prezentacja szkoły, oprowadzanie po szkole i internacie, spotkania z uczniami i nauczycielami, lekcje pokazowe. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego (608 218 840). Informacje o szkole znajdują się na stronach internetowych www.lutomiersksalezjanie.pl oraz www.facebook.com/sosm.lutomiersk.