1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 9:30, 11:30 i 20:00 (na dziedzińcu), po wieczornej Mszy Świętej będzie Procesja Eucharystyczna.W tym dniu na godz. 17:30 zapraszamy na Koncert Chwały i Pokoju . Wydarzenie zostanie zorganizowane na scenie Centrum Idei „Ku Demokracji”(wejście od pl. Kościuszki). Podczas koncertu kapłan poprowadzi modlitwę za Ukrainę i o pokój na świecie oraz wykonane zostaną najpiękniejsze utwory muzyczne związane ze Świętem Bożego Ciała. Na scenie wystąpią artyści ukraińskiego zespołu LeonVoci, który pochodzi ze Lwowa oraz artyści Zespołu Muzycznego Syjon. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Metropolity Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Więcej szczegółów na plakacie.
 3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18:30, w środy po Mszy św. o godz. 7:00 a w niedziele o godz. 19:30. W czasie nabożeństwa modlimy się o ustanie wojny i pokój w Ukrainie.
 4. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Msze św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej na Nowennę do Matki Bożej Śnieżnej. Przy świeczniku wotywnym jest skrzynka, do której można składać prośby i podziękowania w intencji, których modlimy się w czasie nowenny.
 5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
 6. Zapraszamy na wystawę ikony współczesnej i ceramiki liturgicznej, zatytułowaną „Święto” do Galerii „U Panien” – na piętrze (wejście od placu Kościuszki). Wystawę można zwiedzać od wtorku do piątku (od 11:00 do 13:00 – z wyjątkiem świąt).
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  – poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
  – środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
  – piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.