1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania. Dziś nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 19:20, a o godz. 20:00 Msza św.  na inaugurację roku akademickiego 2022/23, której będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś. Zapraszamy do wspólnej modlitwy studentów naszego miasta, pracowników i wykładowców akademickich.
2. Przypominamy, że październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie
(z wyjątkiem środy) o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 19:30.
3. Zapraszamy na pierwszą powakacyjną Dominikańską Szkołę Wiary w poniedziałek 10 października o godz. 19:00 w sali konferencyjnej CIKD (wejście przez parking od ul. Rycerskiej). Tematy wykładu: „Kościół i wiara po czesku”. Wykład poprowadzi o. dr Hieronim Kaczmarek OP.
4. Zapraszamy również na pierwszą po wakacjach projekcję filmu, w ramach cyklu „Film z krzyżykiem”. „Bóg w Krakowie” – to nasza propozycja na październik. Film zostanie wyświetlony w sali konferencyjnej CIKD w czwartek 13 października o godz. 19:00.
Bóg w Krakowie to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.
5. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
6. Również w piątek na godz. 19:00 zapraszamy studentów naszego miasta do kawiarenki przy naszym kościele (wejście od ul. Rycerskiej, jak do kościoła) na spotkanie w tworzącym się Duszpasterstwie Akademickim. Liczymy na waszą obecność
7. W październiku, w soboty, w czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlili się w intencjach zanoszonych za przyczyną MB Śnieżnej w czasie nowenny; intencje możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej rektoratu www.upanien.pl/matka-boza-sniezna/nowenna/
8. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Tego dnia dzieci z Katolickiej Szkoły SS. Dominikanek będą rozprowadzać papieskie kremówki – dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla samorządu uczniowskiego.
9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

10. Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje, że trwają zapisy na nową edycję zajęć w roku 2022/2023. Tematyka wykładów będzie dotyczyć biblijnej historii zbawienia. Celem Szkoły jest poznawanie Pisma Świętego, aby żyć na co dzień Słowem Bożym. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl.