1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
Na godz. 19:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca
· w czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 dziękujemy za dar Eucharystii
i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy
· w piątek spowiedź od godz. 17:00 do 17:30; po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu: odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

4. 11 lipca wyruszy na Jasną Górę 154. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska. Zapisy na Pielgrzymkę od 6 – 8 i 10 lipca w godz. 15:00 do 19:00 w Farze.

5. Po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej kawiarni „u Panien” na kawę, herbatę, ciasto.

6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu będzie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.: w niedzielę 9:30, 11:30 i 20:00; w tygodniu: w poniedziałek i środę o godz. 7:00, natomiast we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18:00.

7. W dzień odpustu (6 sierpnia) po Mszy św. o godz. 20:00 chcemy zorganizować poczęstunek dla uczestników liturgii na dziedzińcu. Już dziś zwracam się z prośbą o pomoc – osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie tego spotkania proszę o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. Wyjeżdżającym na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej drogi, dobrego czasu, pogody, odnowienia sił; wszystkim dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniu 10 lipca (poniedziałek) 2023 r. od godz. 9.00. Kolejna odbędzie się 11 września (poniedziałek). Kandydatów do Seminarium prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: 42 66 48 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl.

10. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych i pary myślące o małżeństwie na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych prowadzonych online. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, od 25 lipca do 22 sierpnia o godz. 19.00. Informacje i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl