Zapraszamy na pierwszą po wakacjach projekcję „Filmu z krzyżykiem”. We wtorek 21 listopada na godz. 19:00 zapraszamy na film „Idealna fala” (The perfect wave”). Wstęp wolny
Film oparty na faktach, przedstawiający historię Iana McCormack’a, wielkiego miłośnika surfingu, pochodzącego z Nowej Zelandii, który w poszukiwaniu idealnej fali, 'prawdziwej’ wolności i innych 'głębszych’ doznań przemierza Australię, Azję i Afrykę. Pewnej nocy Ian wraz z grupą znajomych wybiera się na połowy homarów, podczas nurkowania zostaje ukąszony przez śmiertelnie jadowitą meduzę i mimo akcji ratunkowej umiera. Okazuje się jednak, że Ian nie umiera ale przebywa przez kilkanaście minut w śmierci klinicznej, w której zrozumiał, że cały czas poszukuje niewłaściwej 'fali’ w swoim życiu. Ian powraca do życia i otrzymuje drugą szansę, a jego życie zostaje przemienione przez spotkanie z Bogiem!
Ian McCormack wraz z żoną i trójką dzieci mieszka w Wielkiej Brytanii. Podróżuje po całym świecie opowiadając o tym, Kim jest 'światłość na końcu tunelu’. Głosi konieczność porzucenia grzechu, jego historia w dalszym ciągu przeobraża ludzi na całym świecie, prowokując do zadania sobie poważnego pytania, na które wszyscy kiedyś musimy odpowiedzieć.
Film będzie wyświetlony na sali konferencyjnej przy kościele akademickim Panien Dominikanek – wejście przez parking od ul. Rycerskiej.