1. Przeżywamy 32. niedzielę zwykłą w ciągu roku, o godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka

2. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

3. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.

4. Zapraszamy na kolejną Dominikańską Szkołę Wiary we wtorek 14 listopada o godz. 18:30. W tym roku wykłady mają charakter katechezy dla dorosłych; temat przewodni dla wszystkich wykładów: „Jak lepiej zrozumieć wiarę? – Dekalog”. Najbliższe spotkanie spotkanie będzie poświęcone DRUGIEMU PRZYKAZANIU: „Nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremno”. Wykład odbędzie się w sali konferencyjnej przy naszym kościele (wejście przez parking od ul. Rycerskiej).

5. Przy naszym kościele akademickim znajduje się duszpasterstwo akademickie. Serdecznie zapraszamy studentów w czwartki na godz. 19:00 na spotkania w kawiarence przy kościele akademickim (wejście tak jak do kościoła od ul. Rycerskiej, przez parking).

6. Zapraszamy na pierwszą po wakacjach projekcję „Filmu z krzyżykiem”. We wtorek 21 listopada na godz. 19:00 zapraszamy na film „Idealna fala” (The perfect wave”). Wstęp wolny.
Film oparty na faktach, przedstawiający historię Iana McCormack’a, wielkiego miłośnika surfingu, pochodzącego z Nowej Zelandii, który w poszukiwaniu idealnej fali, 'prawdziwej’ wolności i innych 'głębszych’ doznań. Kilkanaście minut w śmierci klinicznej sprawiło, że zrozumiał, że cały czas poszukuje niewłaściwej 'fali’ w swoim życiu. Ian powraca do życia i otrzymuje drugą szansę, a jego życie zostaje przemienione przez spotkanie z Bogiem! Film będzie wyświetlony na sali konferencyjnej przy naszym kościele – wejście przez parking od ul. Rycerskiej.

7. W sobotę Msza św. o godz. 18:00 wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej nowenna do MB Śnieżnej. Przypominamy, że prośby i podziękowania, jakie zanosimy przez przyczynę Matki Bożej Śnieżnej możemy składać do skrzynki wotywnej (kartki na stoliku przy wejściu z krużganków) bądź mailowo: intencje@upanien.pl

8. Rozpoczęła się renowacja drzwi wejściowych do naszego kościoła, potrwa do 15 grudnia. W tym czasie tymczasowe wejście do kościoła znajduje się od strony parkingu (drewniane drzwi, wejście po schodach) i dalej przejście krużgankami; będzie również otwarte wejście od strony pl. Kościuszki (z wyjątkiem środy).

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.