1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Organizowano w tym dniu uroczyste Msze Święte i liczne akcje pomocy, na przykład bezpłatne posiłki lub pomoc medyczną dla osób bezdomnych i tym podobne. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym. Wychodząc z kościoła możemy dziś wesprzeć naszymi ofiarami, składanymi do puszki, akcję pod hasłem „Ciepło dla…”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Syrii, Libanu i Ukrainy. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. O godz. 19:30 zapraszamy na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, a o 20:00 na Mszę św. akademicką.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli. Msza św. o godz. 18:00.

3. Również we wtorek na godz. 19:00 zapraszamy na projekcję „Filmu z krzyżykiem” – „Idealna fala”. Film oparty na faktach, przedstawia historię nawrócenia Iana McCormack’a, wielkiego miłośnika surfingu, pochodzącego z Nowej Zelandii. Film będzie wyświetlony na sali konferencyjnej przy naszym kościele – wejście przez parking od ul. Rycerskiej.

4. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. (nie będzie adoracji o g. 19:30).
W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. będzie można je nabyć w kruchcie naszego kościoła; ofiary jakie złożymy przy tej okazji przeznaczymy na wkład finansowy rektoratu w renowacje drzwi wejściowych. Będą również do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

5. Przy naszym kościele akademickim znajduje się duszpasterstwo akademickie. Serdecznie zapraszamy studentów w czwartki na godz. 19:00 na spotkania w kawiarence przy kościele akademickim (wejście tak jak do kościoła od ul. Rycerskiej).

6. W sobotę Msza św. o godz. 18:00 wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej nowenna do MB Śnieżnej. Przypominamy, że prośby i podziękowania, jakie zanosimy przez przyczynę Matki Bożej Śnieżnej możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym (kartki na stoliku przy wejściu z krużganków) bądź mailowo: intencje@upanien.pl

7. Rozpoczęła się renowacja drzwi wejściowych do naszego kościoła, potrwa do 15 grudnia. W tym czasie tymczasowe wejście do kościoła znajduje się od strony parkingu (drewniane drzwi, wejście po schodach) i dalej przejście krużgankami; będzie również otwarte wejście od strony pl. Kościuszki (z wyjątkiem środy).

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Zapraszamy do udziału w Światowym Dniu Młodzieży, który od kilku lat w diecezjach obchodzimy w Niedzielę Chrystusa Króla (26 listopada 2023 r.). Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34) w godz. 12.30-17.00. Oprawę muzyczną i uwielbienie poprowadzi zespół „Ocaleni” wspólnoty Efez. W programie będzie również Eucharystia i wspólny posiłek. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny wraz z bardziej szczegółowymi informacjami na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) oraz na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebooku.

10. Zapraszamy do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodzieży, które organizuje Wspólnota Taizé na przełomie starego i nowego roku (28 grudnia – 1 stycznia) w Lublanie (Słowenia). Jest to spotkanie tysięcy młodych ludzi różnych narodowości i wyznań, którzy każdego roku gromadzą się na pięć dni w dużym Europejskim mieście, aby wspólnie się modlić i dzielić życie z mieszkańcami tego regionu oraz lokalnymi wspólnotami kościelnymi. Zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) oraz na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebooku.