1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dziś po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie będzie dziś wystawienia Najświętszego Sakramentu o 19:30.

3. W dniu dzisiejszym w czasie każdej Mszy św. dokonujemy poświęcenia opłatków na stół wigilijny, po Mszy św. będzie można je nabyć w kruchcie naszego kościoła; ofiary jakie złożymy przy tej okazji przeznaczymy na wkład finansowy rektoratu w renowacje drzwi wejściowych. Będą również do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

4. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej o godz. 18:00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 17:00 do 17:30. A w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18:00 a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.

6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

7. Trwa renowacja drzwi wejściowych do naszego kościoła, potrwa do 15 grudnia. W tym czasie tymczasowe wejście do kościoła znajduje się od strony parkingu (drewniane drzwi, wejście po schodach) i dalej przejście krużgankami; będzie również otwarte wejście od strony pl. Kościuszki (z wyjątkiem środy).

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.