1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy w dni powszednie o godz. 18:00, a w środę o godz. 7:00.

3. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą św. o godz. 18:00.

4. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.

5. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 18:00, podczas której będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.

6. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele rozpoczną się w tym roku w 3. Niedzielę Adwentu 17 grudnia, potrwają do 19 grudnia. Poprowadzi je dominikanin o. Marek Domeradzki.

7. W krużganku można nabyć pobłogosławione opłatki, ofiary jakie złożymy przy tej okazji przeznaczymy na wkład finansowy w renowację drzwi wejściowych. Są również do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

8. Trwa renowacja drzwi wejściowych do naszego kościoła, potrwa do 15 grudnia. W tym czasie tymczasowe wejście do kościoła znajduje się od strony parkingu (drewniane drzwi, wejście po schodach) i dalej przejście krużgankami; będzie również otwarte wejście od strony pl. Kościuszki (z wyjątkiem środy).

9. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. roratnia a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.

10. W niedzielę 17 grudnia w godz. 9:00 – 14:00 zapraszamy do naszego kościoła na Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrkowie Trybunalskim; będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez osoby niepełnosprawne.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

12. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety do ogólnopolskiej modlitwy w intencji kobiet, która odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) w kilku parafiach naszej archidiecezji:
·        Łódź: Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38), godz. 18.00,
·        Tomaszów Mazowiecki: Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego, godz. 18.00,
·        Pabianice: Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego, godz. 18.00,
·        Aleksandrów Łódzki: Kościół św. Archaniołów Rafała, Michała i Gabriela, godz. 18.00,
·        Wolbórz: Kościół św. Mikołaja Biskupa, godz. 18.00,
·        Zgierz: Kościół św. Katarzyny Aleksandrowskiej, godz. 17.30.