1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed Mszą Świętą o godz. 18:00. Dziś o godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. Każdego dnia zapraszamy na roraty – w środę na godz. 7:00,  w pozostałe dni na godz. 18:00.

3. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele rozpoczną się w tym roku w 3. Niedzielę Adwentu 17 grudnia, potrwają do 19 grudnia. Poprowadzi je dominikanin o. Marek Domeradzki.4. W krużganku można nabyć pobłogosławione opłatki, ofiary jakie złożymy przy tej okazji przeznaczymy na wkład finansowy w renowację drzwi wejściowych. Są również do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

4. Trwa renowacja drzwi wejściowych do naszego kościoła, potrwa do 15 grudnia. W tym czasie tymczasowe wejście do kościoła znajduje się od strony parkingu (drewniane drzwi, wejście po schodach) i dalej przejście krużgankami; będzie również otwarte wejście od strony pl. Kościuszki (z wyjątkiem środy). W najbliższy czwartek drzw powróca na swoje miejsce. Dziękujemy za ofiary jakie złożyliście na wkład własny rektoratu w renowacje drzwi wejściowych.

5. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. roratnia a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.

6. Dziś po Mszach św. zapraszamy na kiermasz świąteczny organizowany przez naszą szkołę.

7. W niedzielę 17 grudnia w godz. 9:00 – 14:00 zapraszamy do naszego kościoła na Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrkowie Trybunalskim; będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez osoby niepełnosprawne.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.