1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.Dziś o 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msza Święta w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 18:00. Na początku Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Od 17:30, z racji pierwszego piątku miesiąca, będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

3. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę 31 stycznia od godz. 9:00 będziemy rozbierali choinki. Osoby, które dysponują czasem i mogłyby nam pomóc zapraszamy do kościoła.

5. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

6. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w piątek 2 lutego 2024 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. przewodniczył będzie bp Ireneusz Pękalski. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (seminariumrekolekcjelodz@gmail.com). Początek rekolekcji w piątek o godz. 18.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym oraz czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie i na stronie: www.duszpasterstworodzinlodz.pl