1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.
Dziś o 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszy Świętej o godz. 18:00 pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

3. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św. o godz. 9:30 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

4. W sobotę miesiąca o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Już dziś chcemy zaprosić do naszego duszpasterstwa młodzież, studentów. Zapraszamy w czwartek 15 lutego na godz. 18:30 do kawiarenki przy naszym kościele. Wejście prze kruchtę kościoła od ul. Rycerskiej.

6. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

7. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym oraz czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie i na stronie: www.duszpasterstworodzinlodz.pl