1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Dziś o 19:30 nabożeństwo Gorzkich Żali, a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu, które mają nam pomóc we właściwym przeżyciu tego czasu tego okresu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 19:30; natomiast w piątki na Drogę Krzyżową na godz. 19:00.

3. Rekolekcje wielkopostne tradycyjnie rozpoczną się w naszym kościele w Niedzielę Palmową 24 marca, potrwają do 26 marca; poprowadzi je ks. Kazimierz Sobański.

4. W czwartek na godz. 18:30 zapraszamy młodzież, studentów na spotkanie do naszego duszpasterstwa akademickiego. Spotkania są w kawiarence, do której wchodzimy przez kruchtę kościoła od ul. Rycerskiej.

5. W sobotę rozpoczniemy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Modlitwę nowenny dołączymy do liturgii Mszy św. w dni powszednie o godz. 18:00, w środy o 7:00 a w niedzielę o 9:30.

6. Zapraszamy do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w Bazylice św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim. W piątek 15 marca godz. 18:00 będzie uroczyste wprowadzenie relikwii i Msza św. pod przewodnictwem Bpa Marka Marczaka. Relikwie będą w Bazylice do soboty 16 marca, o godz. 11:45 będzie uroczyste pożegnanie i odprowadzenie relikwii

7. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Możliwość spowiedzi każdego dnia przed wieczorną Eucharystią (z wyjątkiem środy).

8. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Rodziny, małżeństwa, ruchy małżeńsko-rodzinne w sposób szczególny zapraszamy na jej rozpoczęcie Mszą św. w katedrze w sobotę 9 marca o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wieczór modlitewny w intencji rodzin zakończony błogosławieństwem relikwiami błogosławionej rodziny. Relikwie gościć będą w naszej archidiecezji przez jeden tydzień w następujących parafiach:
· 10 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Zesłania Ducha Św. w Łodzi (młodzież),
· 11 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,
· 12 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach,
· 13 marca, godz. 17.00 – Msza św. w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie,
· 14 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Maz.,
· 15 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.

10. Zapraszamy młodzież szkolną i studentów do udziału w wieczornym spotkaniu z błogosławioną Rodziną Ulmów. Niedzielny wieczór 10 marca rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia, po której nastąpi rozważanie w formie warsztatów „Słowo o Miłosiernym Samarytaninie”, które Ulmowie mieli zakreślone w swojej Biblii. Prosimy, aby – kto może – zabrał ze sobą Pismo Święte. Nasze spotkanie podsumujemy uwielbieniem Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (pl. Wolności). Więcej informacji na stronie www.archidiecezja.lodz.pl i na Facebooku Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu.

11. Zapraszamy do udziału w uroczystościach 50. rocznicy śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które odbywać się będą 11 marca 2024 r. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 8). W programie:
·  godz. 17.30 – otwarcie wystawy biograficznej „Stanisława Leszczyńska”,
· godz. 18.00 – Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia,
· godz. 19.00 – nawiedzenie krypty.

12. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Krzyżową ulicami Łodzi w piątek 15 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.