1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go. W tych dnia bądźmy solidarni z Narodem Ukraińskim, który doświadczony jest przez wojnę. Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę. W miarę naszych możliwości okazujmy wsparcie modlitewne i materialne.
2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 19:30. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień. O godz. 20:00 Msza św. akademicka.
3. Na stronie internetowej i profilu facebook Rektoratu znajdziemy informację jak pomagać Ukrainie i Ukraińcom – jest tam lista zbiórek i akcji charytatywnych. Dziękuję za wszelką pomoc.
4. Przy krzyżu znajduje się skarbona z napisem „Jałmużna wielkopostna” – wrzucane do niej ofiary przeznaczymy na zakup potrzebnych rzeczy dla naszych Gości z Ukrainy.
5. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
6. W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 19:00.
Tego dnia nabożeństwo drogi krzyżowej będzie wyjątkowo o godz. 18:15.
7. Tradycyjnie przed IV Niedzielą Wielkiego Postu odbędzie się inicjatywa modlitewna „24 godziny dla Pana”. W parafiach odbędzie się z 25 na 26 marca 2022 r. całodniowa adoracja połączona z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty.
24 godziny dla Pana” to nabożeństwo pokutne poprzedzające IV niedzielę Wielkiego Postu. Jego inicjatorem jest papież Franciszek, który chciał, aby stworzono możliwość przystąpienia przy tej okazji do spowiedzi wielu ludziom. Sama inicjatywa ma miejsce także w Watykanie.
Decyzją Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia – w Piotrkowie Trybunalskim został wyznaczony Kościół Akademicki Panien Dominikanek pw. Matki Boskiej Śnieżnej. Inicjatywa ta rozpocznie się nabożeństwem pokutnym sprawowanym przez Ks. Biskupa Marka Marczaka o godzinie 20:00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i Droga Krzyżowa. Trwać będzie w piątek 25 marca do godziny 23:00. Druga część adoracji będzie w sobotę 26 marca od godziny 9:00 do mszy świętej o godzinie 18:00 na zakończenie.
8. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 10 – 12 kwietnia, poprowadzi je o. Wojciech Jędrzejewski OP. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.
9. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.
W sobotę po Eucharystii o godz. 18:00 Nowenna do MB Śnieżnej.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.