1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym archidiecezjalnym seminarium.
2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17:00 i 18:00.
3. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.
Tego dnia Msze św. wyjątkowo o godz. 17:00 i 17:30, a nabożeństwo majowe o 16:45.
4. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
5. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18:30 (w środę po mszy św. o godz. 7:00), w niedzielę o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach i modlić się o pokój w Ukrainie.
6. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej a po niej nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Śnieżnej. Przy świeczniku wotywnym znajduje się skrzynka, do której możemy składać prośby i podziękowania do MB Śnieżnej – w intencji, których modlimy się w czasie nowenny.
7. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.