1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. W czasie nabożeństwa majowego, będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
5. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, będzie ona w ramach nabożeństwa majowego.
6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
7. W naszym kościele nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18:30 (w środę po mszy św. o godz. 7:00), w niedzielę o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach i modlić się o pokój w Ukrainie.
8. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej a po niej nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Śnieżnej. Przy świeczniku wotywnym znajduje się skrzynka, do której możemy składać prośby i podziękowania do MB Śnieżnej – w intencji, których modlimy się w czasie nowenny.
9. Zapraszamy na kolejny wykład w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary zatytułowany: „Jak przejść noc Kościoła?”, który poprowadzi o. Maciej Biskup OP.
Najbliższa sobota, 28 maja 2022, sala konferencyjna CIKD, Piotrków Trybunalski, ul. Rycerska 3 (wejście od ul. Rycerskiej przez parking).
10. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
11. Zapraszamy serdecznie do Galerii „U Panien”, gdzie od 12 maja do 3 czerwca br. prezentowana jest wystawa malarstwa Aleksandra Worony i Olgi Worony-Adamenko.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.