1. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.
2. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej i Centrum Medyczne CODE zapraszają małżonków na konferencję „Symptomy niepłodności (męskiej i żeńskiej) i jej leczenie”. Konferencja odbędzie się 19 marca o godz. 10.00 w Centrum Służby Rodzinie (ul. Broniewskiego 1a). Wstęp wolny. Po części wykładowej możliwe indywidualne rozmowy zainteresowanych uczestników z lekarzami.
3. Dzisiaj przypada 9. rocznica wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową. Z tej racji w archikatedrze łódzkiej o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Papieża Franciszka, na którą serdecznie zapraszamy.
4. Uczestnicy Warsztatów Muzyki Liturgicznej „O, Crux Ave” zapraszają na Mszę św. kończącą warsztaty, która będzie odprawiona w niedzielę 20 marca br. o godz. 12.00 w kościele oo. Dominikanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi (ul. Sienkiewicza 38).
5. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy oraz kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej) do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które w dniach 24-25 marca br. o godz. 18.00 odbędą się w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27). Rekolekcje zatytułowane: „Dobrze zainwestuj w życie” poprowadzi o. Piotr Kwiatek, kapucyn.
6. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi będą odprawiali Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji.